İşte Akşener’in gerilmesinin nedeni! “Artık şapka düştü, kel göründü”

  • Haber7 – ÖZEL 

Meral Akşener’in 6’lı koalisyon masasındaki gelgitleriyle başlayan, terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin Kılıçdaroğlu’na açık desteğiyle tırmanan, milliyetçi tutumuyla bilinen Yavuz Ağıralioğlu’nun partiden istifasıyla ciddi boyuta varan İYİ Parti tabanındaki rahatsızlık kopuşlara neden oldu.

Bazı anketlerde yüzde 7’lik baraj sınırına kadar gerilediği yönünde yapılan tespitler nedeniyle İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in tavırlarına yansıdığı belirtildi.

İYİ Parti İstanbul İl Teşkilat binasına isabet eden bekçi kurşunu üzerinden Başkan Erdoğan’ı ve Emniyet teşkilatını hedef alan Meral Akşener, partisinin TBMM’deki son toplantısında ses tonunu yükseltip Meclis’e mermi fırlatarak konuşması “oy gerginliği” olarak değerlendirildi.

Akşener’deki gerilimi kamuoyu araştırmacıları ve yazarlar Haber7’ye değerlendirdi.

EMİN PAZARCI: AKŞENER’İN ŞOVU FAYDASIZ, ŞAPKA DÜŞTÜ KEL GÖRÜNDÜ

Haber7’ye konuşan Gazeteci Yazar Emin Pazarcı, İYİ Parti’de ciddi oranlardaki oy kaybının devam edeceğini, Meral Akşener’in şovlarının kopuşu engelleyemeyeceğini söyledi. İYİ Parti’nin oylarının düşmesinin ana nedeninin 6’lı masayı terk edip ağır sözler söylemesinden 3 gün sonra geri dönmesi olduğunu belirten Emin Pazarcı, Yavuz Ağıralioğlu ile birlikte milliyetçi ve ülkücü seçmenin partiden kaçtığını ifade etti. “Artık şapka düştü kel göründü.” diyen Emin Pazarcı, şöyle devam etti:TOPLAMA PARTİ DAĞILMAYA BAŞLADI

İyi Parti’de Ağıralioğlu ile birlikte pek çok ismin istifa ettiğini söyleyen Emin Pazarcı, “İYİ Parti şu an bocalıyor. Zaten toplama bir partiydi, şimdi dağılmaya başladı. Akşener de bunu görünce TBMM’deki grup toplantısında şov yaptı ama bu şovun ayakları yere basmıyor. Ne dediği ve ne yaptığı belli değil. Karmakarışık ve akla mantığa uymayan ifadelerde bulundu. Fakat bu kopuşu engellemez.” diye konuştu.

HDP’li Sırrı Sakık’ın ‘Kılıçdaroğlu bize kapalı kapılar ardında birtakım vaatlerde bulundu, bunları açıklasın’ şeklindeki sözlerini hatırlatan Emin Pazarcı, “Bunlar arasında Öcalan’ın serbest bırakılması, Kandil’dekilerin dönmesi bile var. HDP ile aynı masada bulunan Meral Akşener, İyi Parti’deki bu sarsıntıyı dindiremez. Meselenin özü budur. İyi Parti oylarında gerileme olduğu açık ve net. Büyün kamuoyu araştırmalarının ortak noktası İyi Parti’nin gerilediğidir.” sözlerini sarf etti.

HİLMİ DAŞDEMİR: AKŞENER İNANDIRICILIĞINI YİTİRDİ

OPTİMAR Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir, Haber7’ye yaptığı açıklamada Akşener’in inandırıcılığının kalmadığını söyledi.

İYİ Parti’nin HDP ile saf tutmasına tepki gösteren Yavuz Ağıralioğlu’nun çıkışıyla beraber kopuşlarda artış yaşandığını kaydeden Daşdemir, “İYİ Parti’den kopuş Yavuz Ağıralioğlu ile başlamadı, kopuş daha önce başlamıştı. Çünkü ittifaklarda HDP’nin orada olduğu biliniyordu. Bu, gün yüzüne çıktıktan sonra kopuş başladı. Akşener’in masadan kalkıp sonra tekrar masaya oturması onun inandırıcılığını ortadan kaldırdı. Sonuç olarak sürekli kazanamayacak aday olarak yaftaladıkları Kılıçdaroğlu’nu bir anda kazanacak aday diye gösterdiler. Bu toplum tarafından sorgulanmaya neden oldu ve kopuş böyle başladı. Yavuz Ağıralioğlu’nun ortaya koyduğu somut veriler de durumu perçinledi.” dedi.

“İYİ PARTİ’NİN GÖRDÜĞÜ SON İYİ SEÇİM OLACAKTIR”

Bu seçim İYİ Parti’nin gördüğü son iyi seçim olacaktır.” diyen Daşdemir, İYİ Parti’nin gerileyeceğini belirterek şunları söyledi:

MAĞDURA OYNARAK KOPUŞLARI DURDURMA PEŞİNDE

Akşener’in oy kayıpları nedeniyle kaza kurşunu üzerinden mağdura oynadığı ve agresifleştiğini vurgulayan Daşdemir, şu ifadelerde bulundu:

“AKŞENER’İN MAĞDUR ROLÜ TUTMADI”

TBMM’deki grup toplantısında yerlere mermi fırlatan Akşener’in mağduriyete oynamasında tutmadığını belirten Daşdemir, sözlerini şöyle tamamladı:

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir