Telefon dolandırıcıları Kastamonu’da: Jandarmayım diyerek 1,5 milyon TL’lik altın çaldı

DHA

Kendilerini güvenlik görevlisi olarak tanıtan dolandırıcıların yaşattığı mağduriyetlerin ardı arkası kesilmiyor.

Son vaka Kastamonu’dan…

Tosya ilçesine bağlı Aşağıkayı köyünde yalnız yaşayan 70 yaşındaki Hatice Karaca, telefonla kendisini arayıp, ‘jandarma’ olarak tanıtan ve daha sonra taksi ile eve gelen kişiye, fotoğraflarını çekmesi için altınlarını verdi.

İddiaya göre; evden altınları alıp çıkan şüpheli, geldiği taksici Yakup Kurt’un kendisini durdurması için elinden telefonu alıp, yere fırlatarak kaçtı.

Bunun üzerine ihbarla olay yerine jandarma ekipleri sevk edildi. Şüphelinin yakalanması için çalışma başlatıldı.

“Çok altın vardı”

Hatice Karaca, telefonda arayan kişinin Cumhuriyet Mahallesi’nde bir cinayet olduğunu söylediğini belirterek, “Arayan kişi, ‘Ölen kişinin altınlarını çalmışlar. Öldüren kişileri yakaladık. Sizin isminizi söyledi. Eve gelip, altınların fotoğrafını çekeceğiz’ dedi. Ben de ‘Altınım falan yok’ dedim ama yine gelmiş. Bir de tanıdık taksiciyle gelmiş. Sonra altınları alıp, kaçtı. 10 gremse, 10 bilezik, 10 çeyrek altın, 13 yarım altın ve 10 cumhuriyet altını vardı, çok altın vardı.” dedi.

1,5 milyon TL değerinde altını çaldı

Aşağıkayı köyü muhtarı Ersin Çoğalmış da “Bugün 3 vatandaşı aramışlar. Hepsine de aynı senaryoyu anlatmışlar. Vatandaşlar, durumu bana söyledi. Ben de dikkatli olmaları konusunda köy halkını uyardım ama maalesef o esnada 4’üncü kişi olarak Hatice Karaca’yı aramışlar. Ama ona engel olamadık. Hırsız 1,5 milyon TL değerindeki altını çalarak kaçmış. Yetkililer ile her yerde arıyoruz.” diye konuştu.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x